Svijet

Korejske delegacije razgovaraju o nastavku pregovora

Korejske delegacije razgovaraju o nastavku pregovora
Korejske delegacije razgovaraju o nastavku pregovora
Srna

PEKING - U Pekingu su danas počeli razgovori delegacija Sjeverne i Južne Koreje sa ciljem da se dogovore o eventualnom nastavku multulateralnih pregovora o sjevernokorejskom nuklearnom programu.

Neimenovani zvaničnik južnokorejskog ministarstva potvrdio je danas da su počeli razgovori između specijalnih izaslanika za nuklearna pitanja dvije zemlje, Južnokorejca Vi Sung-laka i Severnokorejca Ri Jong Hoa.

Dvojica izaslanika već su se sastala prije dva mjeseca u Indoneziji, što je bio njihov prvi susret u poslednje dvije godine. Time su povećane šanse za nastavak pregovora u kojima učestvuju još Kina, SAD, Japan i Rusija.

Sjeverna Koreja je napustila te pregovore 2009. godine, ali su zvaničnici Pjongjanga nedavno dali do znanja da su spremni da ipak nastave pregovore čiji je glavni cilj nuklearno razoružanje Sjeverne Koreje.

Najčitanije