Svijet

Korejskoj delegaciji predstavljen projekat južnog krila zgrade KC-a

Korejskoj delegaciji predstavljen projekat južnog krila zgrade KC-a
Korejskoj delegaciji predstavljen projekat južnog krila zgrade KC-a
Srna

BANjALUKA - Rukovodstvo Kliničkog centra Banjaluka predstavilo je danas delegaciji Republike Koreje projekat izgradnje južnog krila zgrade ove ustanove, koja bi trebalo da se realizuje u okviru treće faze saradnje sa korejskom vladom.

Direktor Kliničkog centra Mirko Stanetić rekao je da su svi članovi korejske delegacije izrazili punu podršku izgradnji kompletnog južnog krila i da su projekti, predmjeri, predračuni i kompletiranje opreme završeni.

"Mislim da smo prema interesu korejske Vlade na pragu početka radova", rekao je Stanetić novinarima nakon sastanka sa delegacijom.

On je dodao da su gosti iz Republike Koreje upoznati sa činjenicom da su projekti Koreja 1 i Koreja 2 u potpunosti implementirani.

Prema njegovim riječimka, južno krilo Kliničkog centra će pružati sve ambulantne i jednodnevne usluge, sa dvije operacione sale na prvoj etaži, hirurškom intenzivnom njegom koja trenutno ima kapacitet od devet kreveta, a trebalo bi da bude 30 i centrom za opekotine koji za sada ne postoji u BiH.

On je dodao da će se po završetku projekta Koreja 3 pružati usluga pacijentima Kliničkog centra na jedinstven način i sa velikom sigurnošću po pacijente

"Drago mi je da su naše institucije i korejska Vlada prepoznali da je od vitalnog značaja izgradnja južnog krila, jer je rekonstruisana čitava zgrada be južnog krila samo jedna petina posla", rekao je Stanetić.

Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Aleksandar Džombić izrazio je danas spremnost za brzu realizaciju projekta vrijednog 30 miliona dolara u oblasti zdravstva, u saradnji sa Republikom Korejom.

Nakon razgovora sa korejskom delegacijom u Banjaluci, Džombić je rekao novinarima da će se najveći dio te investicije odnositi na Klinički centar Banjaluka, ali i druge zdravstvene institucije širom RS.

Najčitanije