VAŠINGTON - Američki predsjednik Barak Obama vratio se u Bijelu kuću poslije sedmodnevnog odmora koji je na ostrvu Martas Vinjard u Masačusetsu proveo sa suprugom Mišel i ćerkama Malijom i Sašom.
Prije povratka kući, predsjednik je sinoć odigrao posljednju partiju golfa, šestu od kada je otišao na odmor. Poslije toga se porodica Obama vratila kući predsjedničkim avionom, javlja AP.
On je tokom odmora izbjegavao pojavljivanje u javnosti. Samo jednom je objavio saopštenje u kojem je osudio nasilje u Egiptu.
Savjetnica za nacionalnu bezbjednost Suzan Rajs bila je sa njim na ostrvu i redovno ga obavještavala o razvoju situacije u Egiptu i drugim svjetskim pitanjima, saopštila je Bijela kuća.