HAVANA - Kubanski predsjednik Migel Dijaz-Kanel Bermudez rekao je danas da će on učestvovati na predstojećem samitu zemalja BRIKS-a u Južnoafričkoj Republici, dodajući da je to prvi put da Kuba učestvuje na ovom skupu.
"Kuba će učestvovati na samitu BRIKS-a po prvi put", napisao je Dijaz-Kanel na Twitteru.
On je dodao da će, takođe, posjetiti Angolu, Mozambik i Namibiju.
Na samitu se očekuje učešće lidera Rusije, Kine, Indije, Brazila i Južnoafričke Republike. Očekuje se da će na samitu učestvovati i ruski predsjednik Vladimir Putin putem video-linka, navodi "Srna".
U julu, ministar spoljnih poslova Južnoafričke Republike Naledi Pandor rekao je da su 23 države izrazile interesovanje da se pridruže BRIKS-u. U maju, Bjelorusija je aplicirala za članstvo u ovoj grupi.