BRISEL - Predsjednica Evrospke komisije Ursula fon der Lajen napustila je sastanak lidera EU 27 zbog odlaska u karantin.
Fon der Lajen je neposredno nakon početka sastanka u Briselu dobila informaciju da je član njene kancelarije jutros dobio pozitivan test na korona virus.
"Moj test je negativan, ali iz predostrožnosti odmah napuštam Evropski savet i odlazim u samoizolaciju", napisala je fon der Lajen na Tviteru.
Predsjednica Evropske komisije već je počekom oktobra bila u samoizolaciji zbog prisutvovanja sastanku u Lisabonu na kojem je bila i osoba pozitivna na COVID19.