Svijet

Lavrov: NATO ne bi dobio ništa ulaskom Srbije u alijansu

Lavrov: NATO ne bi dobio ništa ulaskom Srbije u alijansu
Foto: Tanjug/AP | Lavrov: NATO ne bi dobio ništa ulaskom Srbije u alijansu
Tanjug

MOSKVA - Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov ocijenio je da NATO u pogledu bezbjednosti ne bi dobio ništa ulaskom Srbije u tu vojnu alijansu.

Lavrov je za ruski Komersant rekao da NATO nije postigao ništa u oblasti bezbjednosti time što je Crna Gora ušla u tu organizaciju, a da neće dobiti ništa ni kada se Srbija i Sjeverna Makedonija priključe.

"To znači da postoji samo jedan cilj, a to je da zaustave Rusiju i da to urade na agresivan način", rekao je Lavrov, prenosi TAS S.

Najčitanije