Svijet

Lideri sedam najrazvijenijih država pisali Sarkoziju

Lideri sedam najrazvijenijih država pisali Sarkoziju
Lideri sedam najrazvijenijih država pisali Sarkoziju
Agencije

PARIZ - Lideri sedam najrazvijenijih država Grupe 20 uputili su francuskom predsjedniku Nikoli Sarkoziju pismo u kome ukazuju na ekonomsku i finansijsku krizu i ističu da treba preduzeti inicijative da se "poveća globalna potražnja da ne bi došlo do stvaranja neravnoteže".

Pismo su potpisali lideri Australije, Kanade, Indonezije, Velike Britanije, Meksika, Južnoafričke Republike i Južne Koreje.

Oni smatraju da će mnoge razvijene ekonomije imati  poteškoće da izađu iz recesije.

"Još nismo savladali izazove krize, a globalna neravnoteža i dalje raste", upozoravaju lideri.

Vlade i institucije u evrozoni "moraju brzo da djeluju da bi bila riješena kriza", navodi se u pismu u kome se generalno poziva na "otvorena tržišta, veću fleksibilnost razmjene", a savjetuje se "uzdržavanje od konkurentske devalvacija valuta".

Najčitanije