Svijet

Mandela još u bolnici

Srna

JOHANESBURG - Bivši predsjednik Južnoafričke Republike Nelson Mandela još je u bolnici, iako su strani mediji javili da je otpušten na kućno liječenje, saopšteno je iz Vlade.

U saopštenju se navodi da informacija međunarodnih medija da je Mandela /95/ otpušten iz bolnice, nije tačna, prenosi Rojters.

"Madiba je još u bolnici u Pretoriji, on je u kritičnom, ali stabilnom stanju", navodi se u saopštenju.

Madiba je naziv klana iz kojeg potiče Mandela, koji se već izvjesno vrijeme liječi od infekcije pluća. 

Najčitanije