JOHANESBURG - Bivši predsjednik Južnoafričke Republike Nelson Mandela još je u bolnici, iako su strani mediji javili da je otpušten na kućno liječenje, saopšteno je iz Vlade.
U saopštenju se navodi da informacija međunarodnih medija da je Mandela /95/ otpušten iz bolnice, nije tačna, prenosi Rojters.
"Madiba je još u bolnici u Pretoriji, on je u kritičnom, ali stabilnom stanju", navodi se u saopštenju.
Madiba je naziv klana iz kojeg potiče Mandela, koji se već izvjesno vrijeme liječi od infekcije pluća.