Svijet

Martin Šulc želi da sjedne u fotelju Angele Merkel

Martin Šulc želi da sjedne u fotelju Angele Merkel
Martin Šulc želi da sjedne u fotelju Angele Merkel
Tanjug, Foto Ilustracija

BERLIN - Kandidat socijaldemokrata za novog kancelara Njemačke Martin Šulc kaže da je spreman da uđe u trku s aktuelnom kancelarkom Angelom Merkel i tvrdi da ju je "prostudirao".

"Radio sam sa Angelom Merkel duže nego skoro bilo ko drugi u partiji," izjavio je bivši predsjednik Evropskog parlamenta za njemački magazin "Špigl", prenosi portal Politiko.

On je dodao da je "imao prilike da prostudira" i "upozna" Merkelovu.

Šulc, koji nema iskustva u njemačkoj politici na saveznom nivou i koji je proveo poslčednje dvije decenije u Briselu, vjeruje da će mu dobro doći distanca koju je imao u odnosu na berlinski politički establišment.

On tvrdi da njegov cilj nije bio da postane zamjenik kancelara u velikoj koaliciji, već da dođe do najviše funkcije.

"Želim da postanem kancelar", izjavio je Šulc.

Bivši lider Socijaldemokratske partije Njemačke Zigmar Gabrijel, iznenadio je mnoge članove ove stranke kada je u utorak dao ostavku i odredio Šulca kao kandidata stranke za njemačkog kancelara.

Šulc bi narednog četvrtka trebalo da se povuče sa pozicije poslanika u Evropskom parlamentu.

Najčitanije