LONDON - Britanska premijerka Tereza Mej primila je danas uvjerenja iz Bijele kuće da se neće ponoviti optužbe da je britanska špijunska agencija GĆQ pomagala bivšem predsjedniku SAD Baraku Obami da prisluškuje sadašnjeg, Donalda Trampa, saopštio je danas portparol Mejove.
Portparol britanske premijerke rekao je da su optužbe koje je u utorak izneo analitičar Fox Newsa Endru Napolitano "smiješne", prenosi Rojters.
Napolitano je izjavio da je špijunska agencija Velike Britanije GĆQ pomagala Obami da prisluškuje Trampa nakon njegove pobjede na predsjedničkim izborima.
"Jasno smo stavili do znanja administraciji da su takve tvrdnje smiješne i da bi trebalo da se ignorišu i primili smo uvjerenja da se takve optužbe neće ponoviti", rekao je portparol Mejove novinarima.
"Mi imamo bliske odnose sa Bijelom kućom i to nam daje za pravo da iskažemo kada i ako smo zabrinuti, kao što smo u ovom slučaju".
Kako se navodi, Tramp koji je postao predsjednik SAD u januaru, početkom mjeseca na svom Twitter nalogu da ga je njegov demokratski prethodnik prisluškivao u posljednjem periodu kampanje 2016.
Republikanski predsjednik nije imao dokaz za takvu optužbu koju je Obamin portparol nazvao "prosto lažnom".