VAŠINGTON - Mišel Toren Bond, visoki američki diplomata, stupila je na dužnost pomoćnika državnog sekretara SAD-a za konzularne poslove u Vašingtonu.
Toren Bond, supruga bivšeg američkog ambasadora u BiH Kliforda Bonda, na novoj dužnosti vodiće tim od 13.000 ljudi na više od 300 različitih diplomatskih lokacija u SAD i širom svijeta.
Ambasadorica Bond je od aprila vršilac dužnosti pomoćnika državnog sektetara, a u Kancelariju prvog zamjenika državnog sekretara nalazi se od decembra 2012.
U aktivnoj službi je već 38 godina, a radila je u mnogim zemljama Evrope, Afrike i Latinske Amerike, te u ambasadama u Gvatamali, Beogradu, Pragu i Moskvi.
Za izuzetne zasluge u službi dobila je 2010. godine nagradu Tomasa Džefersona kao službenik Stejt departmenta u inostranstvu.