Svijet

Moguća legalizacija istopolnih brakova u Francuskoj

Moguća  legalizacija  istopolnih brakova u Francuskoj
Moguća legalizacija istopolnih brakova u Francuskoj
Srna

PARIZ - Poslanici francuskog parlamenta u oktobru će razmatrati nacrt zakona kojim će biti omogućeno sklapanje istopolnih brakova, čime će biti ispunjeno predizborno obećanje predsjednika Fransoa Olanda.

"U oktobru ćemo u  Skupštini i Senatu predstaviti nacrt zakona kojim će istopolnim partnerima biti omogućeno stupanje u brak. Oni će moći da formiraju porodicu i usvajaju djecu", rekao je francuski premijer Žan-Mark Ero.

Legalizacija istopolnih brakova jedno je od Olandovih  predizbornih obećanja.

Po iznošenju nacrta, o tekstu će se  diskutovati u oba doma francuskog parlamenta, gdje većinu ima Olandova Socijalistička stranka.

Ukoliko zakon bude usvojen, Francuska će se pridružiti zemljama koje su odobrile istopolne brakove. To su već učinile Belgija, Holandija, Švedska, Danska i Španija.

Najčitanije