Svijet

Mora platiti veliku kaznu jer je izmislio razlog zbog kojeg nije došao na posao

Mora platiti veliku kaznu jer je izmislio razlog zbog kojeg nije došao na posao
Foto: Pixnio | Mora platiti veliku kaznu jer je izmislio razlog zbog kojeg nije došao na posao

Radnik je rekao kako psihički nije bio dobro, a bojao se da će izgubiti novi posao ako kaže istinu pa je lagao šefu. Ali, njegova laž ga je koštala. Sud u Cirihu je ovih dana odlučio da zaposleni mora platiti kompaniji 2.700 franaka (2.800 evra), odnosno 30 dnevnica u iznosu od 90 franaka (93 evra).

Osim toga, mora platiti kaznu od 500 franaka (520 evra) i 1.000 franaka (1.034 evra) za sudski postupak. Povrh toga, falsifikovanje smrtovnice košta ga 1.500 franaka (1.550 evra). Vjerovatno je izgubio i posao.

Kako je rečeno na sudu, menadžerova laž je počela prije godinu dana. Menadžer nije dugo bio na svom novom poslu, ali, kako je kazao, bio je lošeg psihičkog zdravlja i nije se osjećao spremanim obavljati posao. Budući da tada nije dugo bio u kompaniji, bojao se gubitka novog posla ako kaže kako se osjeća, pa je sve prećutao šefu.

Umjesto da kaže istinu, izmislio je laž koja je postajala sve veća i veća. Zaposleni je tvrdio da mora izostati s posla jer mu je majka preminula. Međutim, šef u to nije povjerovao. Bio je sumnjičav i tražio je od svog radnika da mu pokaže smrtovnicu.

Umjesto da iskoristi trenutak i kaže istinu o tome zašto nije mogao doći na posao, menadžer je nastavio lagati.

Falsifikovao je dokument! Da bi to učinio, uzeo je očevu smrtovnicu, uredio ju je na računaru, zamijenio očevo ime majčinim i ispisao potvrdu. Fotografisao ju je i poslao e-poštom svom šefu. Međutim, šef je ostao sumnjičav te je kontaktirao Kancelariju za registraciju stanovnika Ciriha.

Kada je u Kancelariji upitao je li žena zaista umrla, rečeno mu je da je živa. Ali, zahvaljujući šefu Kancelarije je saznao za falsifikovane dokumente, prenosi "Fenix-Magazin". Radnik se našao u pravim problemima, a slučaj je završio na sudu.

Nakon ovoga, muškarac sigurno više neće lagati, pogotovo ne nekom šefu.

Najčitanije