Svijet

NATO otvara još dva komandna centra u istočnoj Evropi

NATO otvara još dva komandna centra u istočnoj Evropi
NATO otvara još dva komandna centra u istočnoj Evropi
N.N.

BRISEL - Jens Stoltenberg, sekretar NATO-a, izjavio je kao je NATO spreman da otvori još dva komandna centra Alijanse u Istočnoj Evropi.

Na sastanku ministara odbrane NATO-a u Briselu precizirao je da su u pitanju Mađarska i Slovačka.

NATO je već formirao slične komandne centre u Litvaniji, Bugarskoj, Estoniji, Letoniji, Poljskoj i Rumuniji. Njihov zadatak je da koordinišu akcije Alijanse i biće potpuno kooperativni tokom 2016.

Najčitanije