Svijet

Najmanje 87 vojnika ubijeno u Ilovajsku

Najmanje 87 vojnika ubijeno u Ilovajsku
Najmanje 87 vojnika ubijeno u Ilovajsku
Agencije

ILOVAJSK - Najmanje 87 ukrajinskih vojnika ubijeno je u gradu Ilovajsku i okolini na istoku Ukrajine, pošto su se našli u okruženju pro-ruskih snaga, saopštili su danas visoki ukrajinski vojni zvaničnici.

Vojni zvaničnik jugoistočnog regiona Zaporožje Mihailo Logvinov rekao je da su tela ubijenih u oblasti dopremani u mrtvačnicu u grad Ilovajsk i da su posmrtne ostatke identifikovali lokalni forenzičari, javila je ruska novinska agencija Interfaks.

Međutim, lokalni mediji navode da je najmanje 100 ukrajinskih vojnika ubijeno u i okolini grada Ilovajska, prenijela je agencija AP.

Oštri sukobi u Ilovajsku i okolnim područjima između ukrajinske vojske i pro-ruskih snaga trajali su dobar dio prošlog mjeseca. 

U subotu je Vlada u Kijevu priznala neizbežan poraz, jer su ih oružane snage "separatista" u potpunosti, opkolile i ukrajinska vojska se našle pod nemilosrdnom paljbom. 

Za vojni preokret na istoku Ukrajine, Kijev okrivljuje "rusku" vojnu intervenciji u kojoj je izgubljen Novoazovsk, ključni grad na obali Azovskog mora i stezanje obruča u Ilovajsku, istočno od Donjecka. 

Ukrajinska vojska je prije dva dana, takođe, izgubila kontrolu nad ključnim civilnim  aerodromom u blizini grada Luganska, gdje su se snage Kijeva suočile sa "ruskim"  tenkovskim bataljonom, dodaju Agencije.

Najčitanije