BAGDAD - Najmanje tri lica su poginula, a šest ih je ranjeno u dvostrukom bombaškom napadu, počinjenom tokom današnje molitve u džamiji u centru Bagdada, izjavio je jedan od očevidaca.
Prva eksplozivna naprava eksplodirala je u bagdadskom kvartu Sadr Siti.
Nekoliko trenutaka kasnije odjeknula je druga eksplozija.
U Iraku je nakon odlaska američkih vojnika krajem 2011. godine ostala tenzija između šiita, sunita i Kurda.
Odgovornost za brojne napade, izvršene u šiitskim kvartovima, uglavnom je preuzimao lokalni ogranak Al kaide.