Svijet

Naredna runda razgovora u Evropi

Srna

NJUJORK - Naredna runda razgovora između Irana i svjetskih sila biće održana u Evropi, rekao je šef iranske diplomatije Džavad Zarif.

"Sastanak će biti održan negdje u Evropi, jer je Njujork predaleko", izjavio je Zarif nakon sastanka sa ministrom posljnih poslova Rusije Sergejom Lavrovom.

Prema njegovim riječima, dodatno će biti odlučeno o datumu i vremenu održavanja sastanka.

Zarif je istakao da Iran neće propustiti šansu za postizanje dogovora.

Svjetske sile traže od Irana da u potpunosti obustavi svoj nuklearni program, zato što smatraju da Iran pokušava da proizvede atomsku bombu, dok Teheran tvrdi da je svrha tog programa isključivo mirnodopska – proizvodnja električne energije i izotopa u medicinske svrhe.

U pregovorima učestvuju pet stalnih članica Savjeta bezbjednosti UN /SAD, Rusija, Kina, Britanija i Francuska/ i NJemačka.

Najčitanije