NJUJORK - Naredna runda razgovora između Irana i svjetskih sila biće održana u Evropi, rekao je šef iranske diplomatije Džavad Zarif.
"Sastanak će biti održan negdje u Evropi, jer je Njujork predaleko", izjavio je Zarif nakon sastanka sa ministrom posljnih poslova Rusije Sergejom Lavrovom.
Prema njegovim riječima, dodatno će biti odlučeno o datumu i vremenu održavanja sastanka.
Zarif je istakao da Iran neće propustiti šansu za postizanje dogovora.
Svjetske sile traže od Irana da u potpunosti obustavi svoj nuklearni program, zato što smatraju da Iran pokušava da proizvede atomsku bombu, dok Teheran tvrdi da je svrha tog programa isključivo mirnodopska – proizvodnja električne energije i izotopa u medicinske svrhe.
U pregovorima učestvuju pet stalnih članica Savjeta bezbjednosti UN /SAD, Rusija, Kina, Britanija i Francuska/ i NJemačka.