KAIRO - Sudija Ahmed Refat saopštio je danas da će suđenje bivšem egipatskom predsjedniku Hosniju Mubaraku biti nastavljeno 15. avgusta.
Mubarak se prethodno izjasnio da nije kriv po optužnici za umiješanost u ubijanje demonstranata i korpuciju.
On će 15. avgusta biti premješten iz bolnice u odmaralištu Šarm el Šeik u zdravstvenu ustanovu u blizini Kaira.
Sudija Refat rekao je da će Mubarak biti pritvoren u ovoj ustanovi, ali da će tu moći da dobije punu zdravstvenu njegu.
Sud će nastaviti razmatranje slučaja bivšeg ministra unutrašnjih poslova Habiba al Adlika 4. avgusta.