PARIZ – Saobraćaj tunelom La Manche nastavljen je nakon noćnog prekida zbog upada 113 migranata koji su s francuske strane probili jednu ogradu i ušli u unutrašnjost tunela.
"Poslali smo prvi voz Eurostar iz Engleske u 8.05 sati, nakon njega je uslijedio prazni teretni voz. Saobraćaj će se postepeno stabilizovati te se najavljuje polazak iz Francuske iza 10 sati, kazao je portparol Evrotunnela.
"Migranti su ušli dosta duboko u tunel, oko 15 kilometara", kazala je načelnica departmana Pas-de-Calais Fabienne Buccio.
Saobraćaj je prekinut u 00.30 sati.