Svijet

Nelson Mendela otpušten iz bolnice

Nelson Mendela otpušten iz bolnice
Nelson Mendela otpušten iz bolnice
Srna

JOHANESBURG - Bivši predsjednik Južnoafričke Republike Nelson Mendela otpušten je danas iz bolnice i vraćen kući, nakon liječenja od infekcije pluća u bolnici u Pretoriji, saopšteno je iz kabineta predsjednika Džejkoba Zume.

"Zdravstveno stanje Mandele je i dalje kritično, ali i povremeno nestabilno", navodi se u saopštenju.

U saopštenju se navodi da je tim ljekara uvjeren da će Mandela imati isti nivo intenzivne njege u kući u Johanesburgu, kao i u bolnici u Pretoriji.

Najčitanije