U klizištu, koje je uništilo dio sela u planinskoj oblasti na sjeveroistoku Nepala, stradalo je najmanje šestoro ljudi, izjavio je danas nepalski zvaničnik.
Klizište je pokrenula obilna kiša koja je tokom noći padala u selu Kimti dok su ljudi spavali. Najmanje šest kuća je odnijelo klizište, rekao je policijski zvaničnik Dipendra Džajsval.
Još šest osoba je povrijeđeno i prebačeno u bolnicu na liječenje, a spasioci tragaju za jednom nestalom osobom.
Spasioci su uspjeli da se probiju do sela tek jutros, a spasilačku operaciju otežava kiša koja neprestano pada, kazao je zvaničnik, preneo je AP.
Sezona monsuna u Nepalu počinje u junu i završava se u septembru.