TEL AVIV - Izraelski premijer Benjamin Netanijahu pohvalio je danas na sjednici vlade Izrael kao "ostrvo mira" u oluji koja bjesni naokolo.
Na prvoj sednici vlade u jevrejskoj Novog godini, on je zahvalio izraelskim bezbjednosnim snagama za "tih i miran praznik" koji je upravo proslavljen širom zemlje.
"To nije očigledno, imajući u vidu oluje koje bjesne oko nas. Mi čuvamo Izrael kao ostrvo mira, tišine i bezbjednosti, što takođe proističe iz naše odgovorne i urazvnotežene politike i vrlo profesionalne i snažne akcije - od koje je samo dio poznat javnosti - svih bezbjednosnih grana", rekao je Netanijahu.
Politička nestabilnost povezuje Egipat i izglede za američku vojnu akciju u Siriji, a Izrael je bio svjedok relativnog mira kroz čitav period koji je počeo Arapskim proljećem, navode izraelski mediji.