BATON RUŽ- Najmanje dvoje ljudi je poginulo, a još dvoje je povrijeđeno u poplavama koje su jake kiše izazvale u američkim saveznim državama Luizijana i Misisipi, zbog čega je dio građana evakuisan, javili su danas lokalni zvaničnici.
Guverner Luizijane DŽon Bel Edvards proglasio je vanredno stanje, usljed čega su zatvorene škole, vladine institucije i mnogobrojni putevi.
Američka Nacionalna meteorološka služba objavila je upozorenje za vikend koje se odnosi na dijelove južnog Misisipija i jugoistoku Luizijane, uključujući NJu Orleans.
Poplave su pogodile Luizijanu i Misisipi u martu kada su poginule najmanje četiri osobe, a nekoliko hiljada kuća oštećeno.