Svijet

Nije bilo bombe u automobilu

Srna

KOPENHAGEN - Jedinica za uklanjanje bombi nije pronašla eksplozivnu napravu u automobilu zbog koga je danska policija danas evakuisala dio centra Kopenhagena.

Policija je posumnjala da je postavljena eksplozivna naprava zbog načina na koji su bile spojene žice u unutrašnjosti automobila, kao i zbog akumulatora koji je bio na sjedištu.

Prethodno je policija saopštila da su kroz prozor vozila švedskih registracija virile žice.

“Vlasnik automobila izjavio je policiji da je izvodio naučni eksperiment, pokušavajući da pronađe način za proizvodnju pogonske energije za motor", rekao je predstavnik policije Hans Zinding.

Na mjesto događaja bili su pozvani eksperti,  a stanovnici iz okolnih zgrada bili su evakuisani.

Policija je tokom uzbune blokirala nekoliko ulica oko trga u centru Kopenhagena i evakuisala desetine ljudi, naveo je AP.

Najčitanije