VAŠINGTON - Amerika će nastaviti borbu protiv terorizma u Avganistanu uprkos tragičnim gubicima, izjavio je američki predsjednik Barak Obama.
U avganistanskoj provinciji Vardak 6. avgusta u padu helikoptera poginulo je 30 američkih vojnika pripadnika specijalnih snaga.
Obama je dodao da je ovaj gubitak tužno podsjećanje na rizike s kojima se vojnici svakodnevno suočavaju u ime svoje zemlje.
"Razgovarao sam sa našim vojnicima i sa avganistanskim predsjednikom Hamidom Karzaijem. Naše trupe će nastaviti svoj teški zadatak na prenošenju odgovornosti za bezbjednost avganistanskoj vladi i da će učiniti sve da osiguraju da Avganistan ne bude sigurno utočište teroristima", precizirao je Obama.