Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić izjavio je danas da su američki predsjednik Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron pozvani na proslavu 70. godišnjice oslobođenja Beograda u Drugom svjetskom ratu.
"Svi saveznici tadašnje vojske Jugoslavije pozvani su da učestvuju u slavlju", rekao je Gašić novinarima u Generalštabu Vojske Srbije.
Na pitanje da li je bilo pritisaka sa Zapada da se ne održi Vojna parada 16. oktobra, Gašić je odgovorio odrečno.