TOKIO - U javnost je izašla prva snimka curenja radioaktivne vode u nuklearki Fukušima Daići, koju je 2011. oštetio cunami.
Na snimci, koju je 30. avgusta objavio japanski TEPCO, vlasnik nuklearke, jasno se vidi kako iz cijevi i niz zidove koji se nalaze pod zemljom, curi radioaktivna voda.
Japance je nedavno šokirala i vijest kako je u Tihi okean pune dvije godine isticala ozračena voda, što je TEPCO, prethodno uporno demantovao, prenosi AP.
Sada postoji sve veća bojazan da TEPCO nije u stanju držati problem nuklearke pod kontrolom.
Stručnjaci procjenjuju da svaki dan u more ističe oko 300 tona ozračene vode, korz tunele za održavanje nuklearke Fukušima, prenosi Dnevnik.hr.