LONDON - Sajt "WikiLeaks" oboren je sinoć u očiglednom veb-napadu, ubrzo poslije objavljivanja na desetine hiljada tajnih depeša američkog Stejt departmenta.
"Sajt je trenutno napadnut", saopštila je grupa na Twitteru kasno sinoć.
Jedan sat kasnije, sajt i depeše postavljene na sajtu bili su nedostupni, prenijela je agencija AP.
U ažuriranom "WikiLeaks" nalogu na Twitteru navodi se da su "još uvijek pod veb napadom" i predložila posjetiocima sajta da potraže depeše na kopiranom sajtu na drugom serveru ili iz drugog sistema pretrage (cablegatesearch.net).