INDIJANAPOLIS - Najmanje četvoro ljudi je poginulo, a 40 povrijeđeno kada se za vrijeme oluje na muzičkom festivalu u Indijanapolisu srušila bina.
Bina je počela da se ruši za vrijeme pauze između dva koncerta neposredno prije nastup grupe "Sugarland", a prestravljena publika je počela da bježi, javlja AP.
Incident se dogodio juče, a prema izvještaju američkih medija, među povrijeđenima se nalazi najmanje jedno dijete.
Predstavnik policije u Indijanapolisu potvrdio je da je poginulo četvoro ljudi, te da među povrijeđenima ima onih koji su zadobili lakše povrede i onih koji su u kritičnom stanju, ali da niko nije u smrtnoj opasnosti.
Jedan očevidac je rekao da je za vrijeme oluje nebo bilo crno i da kiša nije padala u trenutku kada je vjetar srušio binu.
"Bilo je strašno, ljudi su bili u panici i počeli su da bježe", rekao je taj očevidac.