Svijet

Osam putnika poginulo u požaru na trajektu u Indoneziji

Osam putnika poginulo u požaru na trajektu u Indoneziji
Osam putnika poginulo u požaru na trajektu u Indoneziji
Agencije

SURABAJA - Najmanje osam osoba je poginulo i nekoliko desetina povrijeđeno u današnjem stampedu koji je nastao kada se zapalio ukotvljen trajekt u Indoneziji.

Zamjenik šefa policije provincije Istočna Java izjavio je da se 500 putnika ukrcalo na trajekt u luci u Surabaji kada je izbio požar u kamionu koji je bio na trajektu. Neki putnici su skočili u more a neki pokušali da pobegnu niz rampe za utovar izazvavši stampedo.

Ovo je bila druga nesreća na trajektu koja se ove nedelje dogodila u Indoneziji.

U ponedeljk 26. septembra, šest osoba je poginulo i 15 nestalo kada se zapalio trajekt koji se sudario sa teretnim brodom sa ostrva Borneo.

Trajekti su glavni oblik transporta u Indoneziji, državi na arhipelagu, gdje živi 235 miliona stanovnika.

Najčitanije