NAJROBI - Osam učenica izgorjelo je u požaru u spavaonici internata jedne škole na zapadu Kenije, saopštila je danas policija.
"Izgubili smo osmoro djece. Istražujemo uzrok požara", rekao je šef lokalne policije Kenedi Vabuoba.
Djevojčice su spavale kada je u srijedu uveče izbila vatra u internatu u Homa Beju, oko 260 kilometara zapadno od glavnog grada Najrobija, prenio je AFP.
U požaru je u potpunosti izgorjela zgrada internata, a ugljenisana tijela djece prenijeta su u mrtvačnicu.
Premijer Raila Odinga zatražio je "sveobuhvatan izvještaj" o uzrocima ove tragedije.