Svijet

Osuđeno 11 članova mreže za slanje militanata u Siriju

Osuđeno 11 članova mreže za slanje militanata u Siriju
Osuđeno 11 članova mreže za slanje militanata u Siriju
srna

MADRID - Sud u Španiji proglasio je krivim i izrekao presude za 11 članova mreže koja je slala militante u borbu za Al kaidu u Siriji.

U saopštenju iz suda navodi se da je grupa, čiji su članovi džihadističke organizacije "DŽabat al Nusra", regrutovao militante u španskoj sjevernoafričkoj enklavi Seuta i u susjednom Maroku.

Sud ističe da je u periodu između 2012. i 2013. godine ova grupa poslala oko 28 boraca u Siriju. Najmanje osam poginulo je samoubilačkim ili oružanim napadima u kojima je bilo više stotina žrtava.

Svih 11 optuženih su Španci marokanskog porijekla iz Seute, gdje su i uhapšeni 2013. godine. Lideri ćelije Karim Abdelsalam Mohamed i Ismail Abdelaftif osuđeni su na 12 godina zatvora a ostali na po deset godina.

Najčitanije