KVETA - Dvostruki samoubilački napad u kojem su poginule najmanje 24 osobe u Keti, na jugozapadu Pakistana, izveli su talibanski borci kako bi se osvetili zbog hapšenja u tom gradu jednog od šefova Al-Kaide, saopštili su danas pobunjenici.
Portparol Pokreta talibana iz Pakistana, koji su povezani sa Al-Kaidom, preuzeo je danas odgovornost za napad u Keti u telefonskom razgovoru sa izvještačem Frans-presa.
Keta se nalazi u blizini granice sa Avganistanom i stjecište je naoružanih ekstremista i talibana.
Prema riječima zvaničnika pakistanske policije, meta napada bili su graničari koji su stajali ispred jedne vladine zgrade.
Među 24 poginulih bilo je i vojnika.
Islamski ekstremisti su u ratu sa prozapadnom pakistanskom državom, i
tamo je od 2007. godine poginulo nekoliko hiljada ljudi.