ISLAMABAD - Pakistanska vojska saopštila je da danas ubila 20 talibana, a da je jedan vojnik poginuo u sukobima u plemenskim zonama na sjeverozapadu Pakistana.
"Tokom noći talibani su napali vojni punkt u Dabori, u plemenskom distriktu Orakzai", izjavio je vojni zvaničnik.
On kaže da je najmanje 20 pobunjenika ubijeno, navodeći da je broj poginulih ustanovljen prebrojavanjem leševa koji je obavila posada borbenih helikoptera koji su učestvovali u sukobu.
Esanula Kan, zvaničnik uprave distrikta potvrdio je da u napadu učestvovalo oko 100 talibana.
"Oni su napali vojni punkt i tom prilikom jedan vojnik je poginuo a petorica su ranjena", izjavio je ovaj zvaničnik.
On je dodao da je jedna raketa pala na kuću i da je tom prilikom ranjeno pet civila.
Pakistanski talibani od leta 2007. godine izvršili su veliki broj napada, od čega su većina bili samoubilački a u kojima je poginulo više od 4 700 ljudi širom zemlje.