Svijet

Pao još jedan avion: Poginula ruska posada

Pao još jedan avion: Poginula ruska posada
Foto: Printscreen/Youtube | Pao još jedan avion: Poginula ruska posada
S.Č.

MOSKVA – Borbeni avion Su-30 srušio se tokom trenažnog leta u Kareliji, pri čemu je poginula posada, saopštilo je danas 13. novembra rusko Ministarstvo odbrane.

"Danas, oko 19 časova po moskovskom vremenu, avion Su-30 srušio se u Republici Kareliji tokom izvođenja planiranog trenažnog leta. Avion se srušio u nenaseljenom području. Let je izvršen bez municije", navodi se u saopštenju, prenosi RIA Novosti.

Dodaju da su hitne službe upućene na mjesto nesreće.

"Hitne službe su upućene na mjesto nesreće u Prionežskom okrugu Karelije, objavio je guverner Artur Parfenčikov na Telegramu, a prenosi RIA Novosti i dodao:

"Dobio sam informaciju o padu vojnog aviona u Prionežskom okrugu. Poslao sam hitne službe Karelije na mjesto sumnje na koje se sumnja da je došlo do pada".

U avionu su bile dvije osobe.

Pad aviona kod Senja

Podsjećamo, danas je u mjestu Krivi Put, nedaleko od Senja s radara je nestao avion Air Tractor,  koji je kasnije pao.

Sa radara je nestao oko 17 časova.

Vatra je nakon dolaska spacioca na mjestu gdje je pao turski avion ugašena i pronađeno je jedno izgorjelo tijelo.

 

Najčitanije