Svijet

Pentagon priprema intenzivnije napade na Siriju

Pentagon priprema intenzivnije napade na Siriju
Pentagon priprema intenzivnije napade na Siriju
Agencije

VAŠINGTON - Pentagon priprema intenzivnije i dugotrajnije napade na Siriju nego što je ranije bilo planirano i oni bi trebalo da traju tri dana, piše danas "Los Anđeles tajms".

Ratni planeri sada namjeravaju da prvo izvedu žestoke raketne napade poslije kojih će vrlo brzo uslijediti dodatni napadi na mete koje su možda promašene ili nisu uništene nakon prvog napada, navodi "LA tajms" pozivajući se na zvaničnike.

Dva američka zvaničnika su za list iz Los Anđelesa rekli da je Bijela kuća tražila dužu listu ciljeva na kojoj će biti "mnogo više" meta nego na prvoj listi, na kojoj ih je bilo oko 50.

Cilj ovog plana je da se nanese šteta snagama sirijskog predsjednika Bašara Asada, prenosi AFP.

Planeri Pentagona sada razmatraju upotrebu bombadera, kao i pet američkih razarača koji trenutno patroliraju u istočnom Mediteranu, za lansiranje krstarećih raketa i raketa vazduh-zemlja sa mjesta koje je daleko izvan dometa sirijske vazduhoplovne odbrane.

Ofanzivna grupa nosača aviona "Nimic" sa jednim kruzerom i tri razarača, koja se nalazi u Crvenom moru, takođe može biti upotrijebljena za ispaljivanje krstarećih raketa na Siriju.

Najčitanije