Svijet

Pet mrtvih, 130.000 evakuisanih zbog poplava

Pet mrtvih, 130.000 evakuisanih zbog poplava
Pet mrtvih, 130.000 evakuisanih zbog poplava
Agencije

VILKIS-BAR - Katastrofalne poplave na istoku Sjedinjenih Američkih Država odnijele su najmanje pet života i primorale 130.000 ljudi na evakuaciju, a predsjednik Barak Obama prolasio je vanredno stanje u državama Njujork i Pensilvanija.

Ostaci tropske oluje Li, koja je prije nekoliko dana pogodila jugoistočni deo SAD, izazvali su obilne pljuskove u području od Merilenda do Nove Engleske.

Upozorenje zbog poplave proglašeno je u Virdžiniji, Delaveru, Merilendu, Njujorku, Nju Džersiju, Konektikatu i Pensilvaniji, navela je Nacionalna meterološka služba.

U Pensilvaniji se izlila reka Saskvihena i primorala 65.000 ljudi da se evakuišu iz Vilkis-Bara i još 35.000 iz okolnih okruga. Još oko 30.000 ljudi evakuisano je u državama Njujork i Merilend, javile su agencije.

U Pensilvaniji je život izgubilo troje ljudi: jedan čovjek, na koga se srušio zid dok je pokušavao da sanira poplavu u podrumu, jedna 62-godišnja žena, koja je ostala zaglavljena u vozilu u nabujaloj vodi i još jedan muškarac, koga je odnijela bujica.

 U Virdžiniji je stradao jedan 12-godišnji dječak, koji se udavio u poplavljenom dvorištu, i jedan stariji čovjek, kada je izašao iz automobila.

U mnogim oblastima su zbog poplava zatvoreni putevi, a mjestimično je prekinut i željeznički saobraćaj.

Sjeveroistokom SAD je prije dvije sedmice protutnjao uragan Irena, koji je pričinio veliku štetu i odnio oko 50 života.

Najčitanije