PEŠAVAR - U bombaškom napadu, čija je meta bilo policijsko vozilo u Pešavaru, poginulo je najmanje petoro ljudi od kojih četiri policajca i jedno dijete, saopštio je policijski zvaničnik.
"Najmanje četiri policajca i jedno dijete koji je išlo u školu poginuli su u ovom napadu", izjavio je Muhamad Fajsal, policijski zvaničnik u ovom sjeverozapadnom pakistanskom regionu.
U ovom napadu ranjeno je 18 lica.
"U policijskom vozilu bilo je 20 policajaca. Vozilo je potpuno uništeno", precizirao je drugi policijski zvaničnik.
On je precizirao da je u napadu poginuo 12-godišnji dječak. Eksplozivna naprava bila je postavljena u ručnoj torbi ostavljenoj pored puta.
Odgovornost za napad još niko nije preuzeo.