Svijet

Petoro mrtvih usljed curenja amonijaka

Srna

DONJECK - Najmanje pet ljudi je poginulo, dok je 20 povrijeđeno usljed isticanja amonijaka u Fabrici mineralnog đubriva u Ukrajini, u istočnom regionu Donjeck, rekli su lokalni zvaničnici.

Nesreća se dogodila danas poslijepodne tokom radova na održavanju fabrike, čiji je vlasnik kompanija za proizvodnju mineralnih đubriva "Stirol".

Iz ove kompanije je saopšteno da je curenje gasa izazvano dekompresijom cjevovoda tečnog amonijaka.

Prema informacijama uprave regiona Donjecka, svi povrijeđeni, od kojih su neki u kritičnom stanju, prebačeni su u obližnje bolnice u gradu Gorlovka.

Iz kompanije je saopšteno da je riješen problem curenja amonijaka u roku od 30 minuta i da nema opasnosti za stanovništvo u blizini fabrike.

Vlasnik Fabrike je Dmitro Firtaš, jedan od najbogatijih Ukrajinaca.

Najčitanije