Svijet

Pjongjang: Poslaćemo nove "poklone" Americi

Pjongjang: Poslaćemo nove "poklone" Americi
Foto: Tanjug | Pjongjang: Poslaćemo nove "poklone" Americi
Srna

ŽENEVA - Sjeverna Koreja saopštila je danas da je nedavno poslala "poklon-paket" Americi i da će takvih pošiljki biti još.

Han Tae Song, ambasador Sjeverne Koreje pri UN u Ženevi, govorio je na konferenciji UN o razoružavanju dva dana nakon što je njegova zemlja izvršila šestu nuklearnu probu.

"Nedavne mjere samoodbrane moje zemlje bile su poklon-paket poslat Sjedinjenim Američkih Državama", rekao je Han.

On je dodao da će SAD primati poklone "sve dok se budu oslanjale na bezobzirne provokacije i bezuspješne pokušaje da izvrše pritisak na Sjevernu Koreju". 

Najčitanije