Svijet

Počelo suđenje bivšem grčkom ministru odbrane

Počelo suđenje bivšem grčkom ministru odbrane
Počelo suđenje bivšem grčkom ministru odbrane
Agencije

ATINA - Bivši ministar odbrane Grčke Akis Cohadzopulos pojavio se danas pred sudom u Atini kako bi odgovorio na optužbe koje ga terete da je lažno prijavljivao prihode, u slučaju korupcije koji se pažljivo prati u toj zemlji pogođenoj krizom.

Cohadzopulos je pod snažnom policijskom pratnjom doveden u ponedeljak iz atinskog zatvora da bi mu se sudilo za lažno prijavljivanje prihoda od 2006. do 2009.

Bivši ministar (73) u pritvoru je od kada je uhapšen prošle godine. Treba da mu se sudi za ozbiljne optužbe za korupciju i za pranje novca.

Javni zvaničnici našli su se pod snažnim nadzorom sudskih vlasti odkako je zemlju pogodila finansijska kriza. Prošle nedelje bivši gradonacelik drugog po veličini grada u Grčkoj, Soluna, osuđen je na doživotnu robiju jer je proneverio 17 miliona evra.

Najčitanije