Svijet

Poginula 22 šiitska hodočasnika

Agencije

BAGDAD - Naoružana grupa ljudi ubila je 22 šiitska hodočasnika u proviniciji Anbar na zapadu Iraka, saopštili su danas izvori iz iračkog Ministarstva unutrašnjih poslova.

"Naoružana lica zaustavila su autobus koji je dolazio iz Sirije sa šiitskim hodočasnicima. Naredili su putnicima da izađu, a potom su pucali i ubili 22 lica", izjavio je isti izvor.

Napad se dogodio oko 21.30 časova u regionu Nukajb, 300 kilometara zapadno od Bagdada. Sve žrtve su muškarci.

Za sada niko nije preuzeo odgovornost za napad.

Iračka vojska kontroliše sunitsku provinciju Anbar na zapadu zemlje koja je bila jedno od uporišta Al kaide nakon dolaska američkih trupa 2003. godine.

Najčitanije