BEČ - Dva državljanina Njemačke poginula su u odvojenim incidentima tokom planinarenja na Alpima, saopštile su austrijske vlasti.
Šezdesetogodišnji muškarac poginuo je nedaleko od mjesta Nasereit na zapadu Austrije.
On je zajedno sa još dva planinara bio vezan konpcima prilikom uspona, prenosi austrijska novinska agencija APA.
Žrtva je predvodi druge planinare.
Oko 40 kilometara južno od Nasereita, nedaleko od mjesta Sveti Leonard im Pictal, pedesetogodišnji planinar upao je u procjep na velikoj visini i zadobio teške povrede.
Spasioci su uspjeli da ga prebace u bolnicu u Insbruku, gdje je jutros podlegao povredama.