PARIZ - Od eksplozije u nuklearnoj centrali "Markul" na jugu Francuske poginulo je jedno lice, a tri su povrijeđena, javila je agencija Frans pres.
Nesreća se dogodila nakon požara u skladištu radioaktivnog otpada. Postoji opasnost od curenja radioaktivnog materijala, objavio je list "Figaro" na svom internet sajtu.
Nuklearka se nalazi u regionu Gard.