Svijet

Poginulo 15 ljudi u Kairu

Poginulo 15 ljudi u Kairu
Poginulo 15 ljudi u Kairu
Srna

KAIRO - Najmanje 15 ljudi je poginulo kada je policija u Kairu počela da rastjeruje demonstrante pristalice svrgnutog predsjednika Muhameda Morsija.

Policija je u raščišćavanju dva protestna kampa upotrijebila suzavac  u istočnom i zapadnom dijelu grada.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da  snage bezbjednosti preuzimaju "neophodne mjere" protiv demonstranata ispred džamije Raba al Adavija u istočnom dijelu grada i na trgu Nahda.

U saopštenju se navodi da će  demonstrantima biti omogućeno da slobodno napuste kampove, osim onima koje traži policija.

"Ministarstvu i snagama bezbjednosti stalo je da se ne prolijeva egipatska krv", ističe se u saopštenju.

Pristalica Morsija, koga je vojska zbacila 3. jula, traže da se on vrati na tu funkciju.

Demonstranti već šest sedmica kampuju ispred džamije i na trgu Nahda. Vjeruje se da je u tom periodu ubijeno više od 250 ljudi, navodi Bi-Bi-Si.

Najčitanije