MOGADIŠ - Najmanje 13 somalijskih vojnika poginulo je nakon napada vojske na militantnu grupu "Al šebab" u džungli i na farmama u okrugu Afgoje, sjeverozapadno od prijestonice Mogadiš, izjavio je major Muhamed Ali.
On je za Rojters rekao da se napad dogodio na oko 30 kilometara od Mogadiša.
"Ubili smo četvoricu militanata i otjerali 'Al šebab' sa farmi izvan okruga Afgoje. Većina vojnika se vratila, a oko 20 njih smo ostavili tamo. Večeras su militanti napali naše vojnike i ubili 13 njih", istakao je Ali.
Portparol "Al šebaba" za vojne operacije Abdiazis Abu Musab saopštio je da su militanti ubili 24 vojnika, a da su ostali pripadnici vojske pobjegli.