BRATISLAVA - Jedan radnik je poginuo, a petorica su ranjena od eksplozije u tunelu u izgradnji na autoputu D1 na dionici Janovce-Jablonov u Slovačkoj.
Jedan od ranjenih radnika u teškom je stanju, ali nije u životnoj opasnosti. Svi povrijeđeni su prevezeni u najbliže bolnice - javila je slovačka agencija Tasr.
Lokalni mediji javljaju da uzrok eksplozije u tunelu koji nosi naziv "Šibenik" još nije poznat. Istraga je u toku, a prva saznanja ukazuju da su radnici stradali jer ih je poslije eksplozije zatrpala zemlja.
Autocesta D1 treba da poveže Bratislavu na krajnjem zapadu Slovačke s ukrajinskom granicom na istoku. Od planiranih 517 dosad je izgrađen 271 kilometar autoceste.