Svijet

Pola metra snijega u Austriji

Pola metra snijega u Austriji
Pola metra snijega u Austriji
N.N.

BEČ - Nakon ljeta sa rekordnim vrelinama, u Austriju je došlo hladnije vrijeme koje je donijelo i prve veće sniježne padavine - na teritoriji pokrajine Salcburg palo je pola metra.

Na planini Grosglokner, na teritoriji pokrajine Salcburg, danas je, iz bezbjednosnih razloga, zatvoren i put za saobraćaj.

Snježni pokrivač, koji je prekrio taj dio Austrije dostigao je 50 santimetara, a između Terla i Hohtora snježne vejavice su bile veoma jake.

Nadležne vlasti saopštile su da rade na raščisćavanju snijega, kako bi put ponovo bio prohodan.

U Bad Gastajnu je takođe napadao snijeg, pa je i tamošnja jedna saobraćajnica morala biti zatvorena zbog snježnog pokrivača od 40 santimetara.

U nekim predjelima tog dijela Austrije uvedena je i obaveza vožnje sa lancima.

I u planinama pokrajine Štajerske zabilježene su prve veće snježne padavine poslije ljeta.

Tako je u skijaškim centrima Ensa i Murtala palo deset do 15 santimetara snijega.

Najčitanije