SOFIJA - Grupa od 17 bugarskih saobraćajnih policajaca uhapšena je zbog primanja mita na izlasku sa autoputa u blizini Sofije, saopštio je tužilac Nikolaj Kokinov.
"Policajci su redovno uzimali male sume novca od vozača koji su željeli da izbjegnu plaćanje kazne. Svako jutro oni su dijelili novac", rekao je tužilac.
Policajci su uhapšeni u okviru operacije nazvane "Pendreci", koja je pokrenuta u cilju borbe protiv korupcije, dodao je tužilac i precizirao da je uhapšenim policajcima određen 24-očasovni pritvor.
U Bugarskoj je još u maju uhapšeno 12 policajaca zato što su na autoputu iznuđivali novac od vozača, koji su potom krili u pendrecima.
Više od 170 bugarskih policajaca je tokom 2010. godine smijenjeno ili kažnjeno zbog korupcije.