DŽAKARTA - Indonezijska policija traga danas za najmanje 15 zatvorenika koji su juče nakon izbijanja nereda pobjegli iz prenatrpanog zatvora na ostrvu Sumatri, saopštili su zvaničnici.
Oko 30 zatvorenika juče je najprije zapalilo vatru u svojim ćelijama, a potom su napali čuvare i pobjegli iz zatvora Labuhan Ruku.
"Policija je uhvatila najmanje 15 lica, a za još toliko traga i danas", izjavio je šef distrikta J.P. Sinaga.
On je dodao da su policijske snage vrlo brzo preuzele kontrolu nad zatvorom.
U zatvoru Labuhan Ruku nalazi se tri puta više zatvorenika od 300, koliki je kapacitet ove ustanove.
Zatvorenici protestuju povodom uslova u kojima služe zatvorske kazne i odbijanja vlasti da im smanji kazne.